Ekibimizi şirket haberlerinden ve onların bilmesi gereken gelişmelerden haberdar etmenin yollarını arıyorsak, onları bir iç iletişim videosuna dahil etmeyi deneyebiliriz.

İç iletişimde kullanacağımız mesajı uzun e-posta şablonlarıyla göndereceksek, hedef kitlemizin ilgisini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabiliriz. Hem de daha mesajı yorumlaması tamamlanamadan.

Bazı çalışanlar metin halinde paylaşılan iç iletişim içeriklerini sonuna kadar okumayacaktır. Bir kısmı da sonuna kadar okusa dahi edindiği bilgiden emin olmayacak ve belki de iç iletişim mesajını tamamen yanlış yorumlayacaktır. Kurumsal iç iletişimde video iletişimine ağırlık vermeliyiz. Video, gerektiğinde çalışanlar tarafından defalarca izlenebilir.

Dahili iletişimde çalışanları videoya dahil etmenin en iyi yolu, kendi datasının gücünü kullanmaktır. Kişiselleştirilmiş video ile, çalışanların ilgisini videonun sonuna kadar sürdürmesini sağlar, bu süre zarfında da mesajlarımızı verimli bir şekilde iletmiş oluruz. Videonun içerisinde kendisinden bilgiler bulan izleyici, kopmadan, videoyu sonuna kadar izlemektedir.