Müşteri iletişim çalışmalarının harika destekçisi, Çekiliş Kampanyaları!

SEKİZSEKİZ, size ideal çekiliş kurguları hazırlamanız konusunda yardımcı olur ve tüm sürecinizi organize eder. Dilerseniz çekiliş konusunda düzenli danışmanlık hizmeti sunar ve uçtan uca çekiliş süreç yönetimi yapar.

Çekiliş Kampanyası Nedir?

Çekiliş kampanyası, belirli bir zaman aralığında, önceden yayımlanmış kuralları gerçekleştiren müşteriler arasından kura yöntemiyle yapılacak çekilişle, hedef kitleye göre seçilmiş hediyeleri talihlilere dağıtmak suretiyle yapılan etkin bir tanıtım faaliyetidir. Çekiliş kuralları belirlenir, hangi müşteri davranışlarına başvuru hakkı verileceği kararlaştırılır ve işlemlere başlanılır. Çekiliş uygulaması, bütünsel reklam stratejisinin bir alt unsuru olarak kullanılabilir. Reklam bütçesinin durumuna göre, çekilişlerin sıklığı ve hediyelerin büyüklüğü ayarlanabilir.

Hangi Sektörler Çekiliş Yapıyor?

Türkiye’de en çok çekiliş kampanyası düzenleyen şirketlerin sektörlerine baktığımızda; bankacılık ve finans, e-ticaret siteleri, telekomünikasyon, perakende gıda ve giyim, hızlı tüketim ürünleri (FMCG) ve alışveriş merkezlerinin yoğun etkinliklerini görüyoruz.

Çekiliş Nasıl Yapılır?

Çekiliş organizasyonu, marka stratejisi doğrultusunda yürütülen bütünsel tanıtım faaliyetlerini destekleyecek şekilde tasarlanmalıdır. Müşteri kategorisinin davranış özellikleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Davranış göstergeleri doğrultusunda çekilişe katılım kuralları belirlenir. Ödül seçimleri yapılır. Kampanya süresi ve çekiliş tarihi netleştirilir. Bu bilgilerle Milli Piyango İdaresi nezdindeki süreç başlatılır. Yoğun evrak süreciyle beraber yürütülmesi gereken bu kampanyanın neticesinde, MPİ yetkilisi, noter yetkilisi, ajans yetkilileri ve katılımcılar huzurunda çekiliş etkinliği gerçekleştirilir.

Çekilişe Katılım Hakkı Nasıl Verilir?

Türkiye’de parayla bilet satarak çekilişe katılım hakkı vermek yasaktır. Bu konudaki yetkili kurum Milli Piyango İdaresidir. Çekiliş kampanyası düzenleyen markalar, bir müşteri davranışına başvuru hakkı verirler. Alışveriş merkezlerinde sık görüldüğü üzere, mağazalardan yapılan alışveriş davranışına bir başvuru hakkı verilebilir. İnternet tabanlı uygulamalarda olduğu gibi, belirli tarihler aralığında internet uygulamasına giriş yapan veya internet uygulamasında belirli faaliyetleri yürüten müşterilere bir başvuru hakkı verilebilir. Satın alınan bir ürünün paketinden çıkan kod numarasını bir şube veya internet sitesi üzerinden kaydeden müşterilere bir başvuru hakkı verilebilir. Çekiliş kampanya fikirlerinden size uygun olanları SEKİZSEKİZ ile birlikte kurgulayabilir ve hayata geçirebilirsiniz.

SEKİZSEKİZ Çekiliş Kampanyası Hizmetleri:

  • Hedeflenen müşteri grubunun özelliklerine göre kampanya kurgusunun yapılması
  • Uygun ödül türlerinin, detay özelliklerinin ve adetlerinin belirlenmesi
  • Kreatif ajans desteği (grafik tasarım, video, sosyal medya, web reklamları, kişiselleştirilmiş video, baskı ve matbaa çalışmaları vb.)
  • MPİ izin süreçleri ve diğer resmi süreçler için, yönetmeliklere uygun metinlerle yazışmaların yapılması
  • Etkinlik organizasyonu, ekip organizasyonu, altyapı organizasyonu, başvuru kabul için stant organizasyonu gerektiğinde aksiyon alınması
  • Çekiliş organizasyonunun yapılması (MPİ yetkilisi ve/veya Noter huzurunda),
  • Gazete ilanı metin, tasarım, yayımlama işlemlerinin yapılması
  • Yetkililerimizce talihlilerin bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi, mevzuat hususunda desteklenmesi ve ödül teslimlerinin güvenli bir şekilde yapılması.
  • Çekiliş kampanyası bitiminde, kapanış dosyalarının hazırlanarak MPİ’ ye teslim edilmesi ve dosya takibinin yapılması

SEKİZSEKİZ çekiliş süreçleri, www.akro.com.tr ve www.kimkazandi.com iş birliğiyle desteklenmektedir.