Malatya Büyükşehir Belediyesi, yetkili ajansını seçti.

SekizSekiz Reklam Ajansı, Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan billboard, city light poster (durak, raket)megalight, köprü ve üst geçit panoları, otobüs giydirme gibi açık hava reklam mecralarının kiralama operasyonlarını, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık AŞ adına yetkili ajans olarak yürütüyor.

Açık hava reklam mecralarıyla ilgili iş geliştirme, planlanma, kiralama, pazarlama, satış süreçlerinin tamamını üstlendiğimiz bu yapıda, paydaşlarımızın haklarını adaletli bir şekilde gözeterek değer üretmeye devam ediyoruz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde billboard kiralamaraket kiralama, durak kiralama, megalight kiralama, köprü reklamları ve üstgeçit reklamları, otobüs üstü reklam giydirmeleri gibi açık hava reklamcılık ihtiyaçlarınız için iletişim formumuz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Özellikleri:

Son dönemlerde civar bölgelerde meydana siyasi ve coğrafi hareketler nedeniyle Malatya nüfusu hızlı bir artış göstermiştir. Büyükşehir olurken nüfus yoğunluğu en fazla olan iki ilçesi birleştirilerek Şehir Merkezi yapılan Malatya’da nüfus 1 milyondan fazladır.

Açık hava reklam mecralarının sayı/bölge nüfusu oranını incelediğimizde, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait mecraların görünürlük yüzdesinin yüksek olduğunu görüyoruz.

Tamamıyla merkezi lokasyonlarda konumlanan ürünlerin fiziki özellikleri şöyledir: 

  • Billboard: 340cm*190cm
  • Raket CLP: 118cm*174cm
  • Köprü/Üst Geçit Panoları: 1200cm*150cm
  • Megalight: 338cm*241cm
  • Afiş Değiştiricili Megalight: 338cm*241cm
  • Otobüs Üzeri Reklam Giydirme

Malatya Açık Hava Reklam Mecralarının Kiralanması Hakkında Bilgiler:

CLP baskı özellikleri: CLP için özel olarak üretilen 150 gr/m2 ağırlığında mat kuşe kâğıt kullanılması, afişin kırışmaması ve kolay yırtılmaması için gereklidir.

Billboard baskı özellikleri: BB için özel olarak üretilen 115 gr/m2 ağırlığında (su bazlı ve blueback özelliğine sahip) mat kuşe kağıt kullanılmalıdır. Baskı aşamasında yine açık hava reklamcılığı için özel olarak üretilen matbaa boyaları kullanılarak 4 parça veya tek parça halinde basılması gerekmektedir.

Mega light baskıları yırtılmaz fibermark mega light kâğıdı olmalıdır.

Farklı tür kâğıt ve baskı biçimlerinin kullanılmasından doğabilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.

Baskısı yapılacak görseller, planlanan adetlerin %10 fazlası ile, yedekli olarak teslim edilmelidir.

Kiralanan mecraya asılan görselin değişimi talep edildiğinde afiş fiyatının %15’i kadar maliyet doğacaktır.

Afişlerin teslim günü; CLP için Pazartesi saat 18.00’e kadar, BB için Cuma saat 18.00’e kadardır. Zamanında teslim edilmeyen operasyon gideri, afiş fiyatının %15’i olarak fatura edilir.

Afişlerin asım günü; CLP: Çarşamba 10:00 -24:00 saatleri arası, BB: Pazartesi 10:00 – 24:00 saatleri arasıdır. Afiş asım tarihi hafta sonu dışındaki resmi tatil günlerine rastlarsa, afiş asımı resmi tatili takip eden ilk iş günü yapılır. Örnek fotoğraflar, asımdan sonraki 3 iş günü içerisinde paylaşılacaktır.