Malatya Büyükşehir Belediyesi, yetkili ajansını seçti.

SEKİZSEKİZ, Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan billboardraketmegalight, köprü ve üst geçit panoları gibi açık hava reklam mecralarının kiralama operasyonlarını, Kültür AŞ. adına tek yetkili ajans olarak yürütüyor.

Açık hava reklam mecralarıyla ilgili iş geliştirme, planlanma, kiralama, pazarlama, satış süreçlerinin tamamını üstlendiğimiz bu yapıda, paydaşlarımızın haklarını adaletli bir şekilde gözeterek değer üretmeye devam ediyoruz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde billboard kiralama, raket kiralama, megalight kiralama, köprü reklamları ve üstgeçit reklamları ihtiyaçlarınız için iletişim formumuz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Ürün Özellikleri:

Son dönemlerde civar bölgelerde meydana gelen doğa afetler, siyasi ve coğrafi hareketler nedeniyle Malatya nüfusu hızlı bir artış göstermiştir. Şehir merkezine sadece 10 km mesafede bulunan en büyük iki ilçenin nüfusunu da düşünecek olursak, 2 milyona yaklaşan bir nüfus yoğunluğundan bahsedebiliriz.

Açık hava reklam mecralarının sayı/bölge nüfusu oranını incelediğimizde, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait mecraların görünürlük yüzdesinin yüksek olduğunu görüyoruz.

Tamamıyla merkezi lokasyonlarda konumlanan ürünlerin fiziki özellikleri şöyledir: 

  • Billboard: 340cm*190cm
  • Raket CLP: 118cm*174cm
  • Köprü/Üst Geçit Panoları: 1200cm*150cm

 

Açık Hava Reklam Mecralarının Kiralanması Hakkında Bilgiler:

CLP baskı özellikleri: CLP için özel olarak üretilen 150 gr/m2 ağırlığında mat kuşe kâğıt kullanılması, afişin kırışmaması ve kolay yırtılmaması için gereklidir.

Billboard baskı özellikleri: BB için özel olarak üretilen 115 gr/m2 ağırlığında (su bazlı ve blueback özelliğine sahip) mat kuşe kağıt kullanılmalıdır. Baskı aşamasında yine açık hava reklamcılığı için özel olarak üretilen matbaa boyaları kullanılarak 4 parça veya tek parça halinde basılması gerekmektedir.

Farklı tür kâğıt ve baskı biçimlerinin kullanılmasından doğabilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.

Baskısı yapılacak görseller, planlanan adetlerin %10 fazlası ile, yedekli olarak teslim edilmelidir.

Kiralanan mecraya asılan görselin değişimi talep edildiğinde afiş başına 30TL+kdv maliyet doğacaktır.

Afişlerin teslim günü; CLP için Pazartesi saat 18.00’e kadar, BB için Cuma saat 18.00’e kadardır. Zamanında teslim edilmeyen afiş başına 30TL+kdv operasyon gideri, fatura edilir.

Afişlerin asım günü; CLP: Çarşamba 10:00 -24:00 saatleri arası, BB: Pazartesi 10:00 – 24:00 saatleri arasıdır. Afiş asım tarihi hafta sonu dışındaki resmi tatil günlerine rastlarsa, afiş asımı resmi tatili takip eden ilk iş günü yapılır. Örnek fotoğraflar, asımdan sonraki 3 iş günü içerisinde paylaşılacaktır.